sobota 1. června 2013

Jednoduchá kabelka..aneb šijte se mnou I.

A dnes už naposledy :o))

jakmile řeknu, že budu šít kabelku, tak se dost lidí podivuje..chii.. ale ono se není ani čemu divit..venku je ošklivě, tak si pojďte udělat jedno nebo dvě odpoledne čas a můžete mít kabelku také :o)))  vůbec nic na tom není, stačí vychytat pár much a je to.. A POZOR!!!  NEJSEM švadlena, ale samouk..je to takový ten pokus , omyl .. ráda Vám ale ukážu, že i na pěkné jednoduché kabelce nic není ... Markétko tento článek je pro Tebe .. třeba natrénuješ to rovné šití :o))) neboj, příště zvolím něco víc kulatějšího :)

dost bylo povídání ..jdeme na to :o))
..........budeme potřebovat 1) hlavní designovou látku  .. nějakou pěknou ve Vašich oblíbených barvách..může to být česká bavlna- doporučuji před šitím vysrážet a nebo třeba zahraniční- u té většinou není potřeba vysrážení, ale zas bývá o něco málo tenčí, takže ji podšívám :o))
.........na toto 2) podšití můžete použít tenké plátýnko, bavlnu..nejlépe jednobarevnou, aby neprosvítala pod hlavní látkou ..
samozřejmě střih .. buď koupený, stažený z netu :o)))) nebo vymyšlený ..to záleží na Vás..já tento našla ve svém šanonu se střihy .. na obrázku je pouze polovina střihu kabelky


střih si překreslíme na rub hlavní designové látky..potřebujeme díly dva- zadní a přední.. stejný díl pak z plátýnka na podšití..dále pak stejné dva díly z 3) vnitřní látky - podšívky ..výběr látky zas záleží na Vás ..


...... a aby kabelka nepůsobila "jako kus hadru"..tfuj, hrozný slovní spojení :o(  musíme přidat 4) výztuhu  - těch je na trhu nepřeberné množství, ale ne všechny se na kabelku hodí .. nejvíce používám Ronopast  ..dá se využít i Ronar .. obě tyto výztuhy jsou jednostranně zažehlovací, na té zažehlovací straně jsou nanesené kapičky lepidla, které se při zahřátí přilepí k látce ..


budete potřebovat tedy i skoro neustále žehličku :o))
.....nejprv si hlavní díl položím na plátýnko, přežehlím, látky se k sobě krásně přilnou, sešpendlím kolem dokola a kousek od krajíčku přišiju k sobě .. stejně tak zadní díl..
.....pak si výztuhu položím lepidlem nahoru, na ni položím vnitřní látku, tak aby lícem hleděla na mě a přežehlím.. je potřeba vyzkoušet, já žehlím na nejvyšší stupeň bez páry .. stejně tak opět druhý díl ..takto máme nachystané díly ..


... nyní sešijeme hlavní díly k sobě .. tzn. díly hlavní designové látky na sebe položíme lícem, na nás a do stolu bude koukat rub látky a sešijeme na šířku patky ( celé patky .. ta tedy kopíruje okraj látek) dle vyznačené čáry na fotce :o)na celou šířku patky

když máme tyto dva díly sešité, vrhneme se na ty vykousnuté díly v dolní části kabelky ..tyto díly určují jak bude kabelka hluboká..pokud bychom žádné nedělali a nechali látku, tak by byla kabelka placatá, takto se nám do ní vejde spoustu věcí ( zároveň, ale musí být střih o něco delší, neboť tímto "výkusem" se snižuje její výška) 

...kabelku si tedy roztáhneme, abychom viděli její bok, v dolní části k sobě srovnáme boční a spodní šev .. sešpendlíme  a prošijeme..
a takto bude kabelka po prošití vypadat :o))))


a detail boku 


chii..tak a hezky pište, jak válčíte, šijete ... :o)) část kabelky máme hotovo, pokračování zas příště.. čeká nás už jen vnitřní kapsička..zapínání bude pouze magnetické ..doporučuji koupit do zásoby ..popruh a celé zkompletovat .... 

hezký večer. Katka

2 komentáře:

  1. Díky za fotonávod - budu se těšit na jeho pokračování. Klidný a pohodový zbytek víkendu. Zuzana

    OdpovědětVymazat